NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się piękna uroczystość związana ze Świętem Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrane w odświętne stroje, uroczyście obchodziły ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.

Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Maluszki pierwszy raz uczestniczyły w tak podniosłym święcie. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały piękny występ starszych przedszkolaków z grupy V ,,Wiewiórki”. Dzieci za pomocą wierszy, tańca i piosenek o tematyce patriotycznej opowiedziały historię odzyskania wolności przez dzielnych żołnierzy i społeczeństwo.

Wszystkie przedszkolaki dumnie, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2021.

Tego dnia odbył się również konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej pt. ,,Kto ty jesteś? Polak mały”. W konkursie wzięły udział również dziewczynki z naszej grupy, które pięknie recytowały wiersze. Tosia zaprezentowała wiersz pt. ,,Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego a Łucja recytowała wiersz pt. „Polska” Ryszarda Przymusa. Dziewczynki były ubrane w tradycyjne stroje ludowe.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.