Mali odkrywcy

Miniony tydzień upłynął pod hasłem ,,Mali odkrywcy”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem podejmowały ciekawe zabawy badawcze i eksperymenty, podczas których poznawały różne zjawiska i zaspokajały swoją ciekawość poznawczą. Przedszkolaki uczestniczyły w swobodnych i spontanicznych zabawach badawczych m.in. z magnesami, piórkami, z powietrzem, z ogniem, a nawet z kolorowymi słodkimi cukierkami.
Tego typu zabawy przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju dziecka. Rozwijają umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania, planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań, a tym samym poszerzają horyzonty myślowe małych badaczy. Tego typu aktywność jest wstępem do zdobywania wiedzy w kolejnych etapach edukacji.
Przedszkolaki w czasie tych zabaw czerpali radości z odkrywania nowych zjawisk.