Jesteśmy w kosmosie – warsztaty edukacyjne

Kosmos jest nieskończony i do tej pory nikomu nie udało się zbadać jaki jest duży, fascynuje on dorosłych oraz dzieci, dlatego warto zainteresować tym tematem już najmłodsze dzieci czyli przedszkolaki.
W dniu 18 marca 2022 r. w przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Jesteśmy w kosmosie”. Podczas zajęć dzieci poznały m.in. wiele ciekawych wiadomości dotyczących Układu Słonecznego, zapoznały się z nazwami poszczególnych planet ich wyglądem oraz panującymi na nich warunkami. W takcie zajęć przedszkolaki przyjrzały się również jak wygląda model układu słonecznego (Słońca i planet w ruchu).
Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało własną planetę lub gwiazdę – Słońce, którą zabrało ze sobą do domu. Spotkanie było ciekawą zabawą połączoną ze zdobywaniem wiedzy na temat wszechświata.