Idzie jesień… przez ogród i sad

,,Wpadła gruszka do fartuszka,

a za gruszką dwa jabłuszka,

a śliweczka wpaść nie chciała,

bo śliweczka niedojrzała”.

Przyszła jesień i w darze przyniosła nam pyszne, soczyste warzywa i owoce. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy w sali kącik z jesiennymi darami. Cały tydzień rozmawialiśmy o owocach i warzywach, rozpoznawaliśmy je po dotyku, po smaku – zagadki sensoryczne były przez dzieci bardzo szybko rozwiązane. Słuchaliśmy wierszyków i piosenek zgodnie z podejmowaną tematyką. Jedliśmy smaczne owoce na drugie śniadanie. Wspólnie przygotowaliśmy pyszny, a co najważniejsze zdrowy sok jabłkowo-marchewkowy.

Małe Pszczółki skorzystały również z tablicy interaktywnej. Obejrzały film edukacyjny pt. ,,Jesień w sadzie i ogrodzie”, rozwiązywały zadania związane z tematem tygodnia. Nowoczesne technika bardzo spodobała się maluszkom.

Wykonaliśmy piękne prace plastyczne przedstawiające przetwory z owoców, które pewnie dzieci z rodzicami przygotowały na długie zimowe dni, by zachować w nich odrobinę lata.

Przedszkolaki dobrze pamiętają, że przed jedzeniem należy dobrze umyć owoce i warzywa, które są pełne witamin niezbędnych dla naszego zdrowia.