IDZIE JESIEŃ… PRZEZ OGRÓD I SAD

Jesień to sezon na pyszne owoce i warzywa.

„Już na drzewach w sadzie

i grządkach w ogrodzie

dojrzały przysmaki,

które jemy co dzień”.

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesieni w sadzie i w ogrodzie. Przez cały ten czas towarzyszyła nam piękna piosenka pt. ,,Jesień w sadzie i w ogrodzie”, którą dzieci poznały i śpiewały.

Przedszkolaki poprzez zabawę i praktyczne działania poznawały owoce i warzywa. Utrwalały nazwy najczęściej spotykanych warzyw i owoców. Poznawały ich smak, wygląd, zapach. Określały, które dary jesieni rosną w sadzie, a które w ogrodzie. Wskazywały jadalne części warzyw. Tworzyły owocowo-warzywne rytmy, rozwijały umiejętnoś

liczenia i określały gdzie jest więcej, a gdzie mniej elementów. Wykonały piękne i kolorowe prace plastyczne, które wymagały od dzieci dużo cierpliwości oraz staranności.

Dowiedziały się również, że owoce i warzywa są dla nich bogatym źródłem witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju i zdrowia.