Dzień Matematyki

12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki – dzień królowej wszystkich nauk. Został on stworzony po to, aby dać dzieciom trochę róznorodnosci w kształtowaniu umiejętności matematycznych. Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.
Z tej okazji małe ,,Pszczółki” na zakończenie tygodnia uczestniczyły w ciekawych zabawach i grach matematycznych.  Do zabaw zostały wykorzystane obrazki leśnych zwierząt – ponieważ one były głównym tematem minionego tygodnia. Jednego dnia połączyliśmy edukację matematyczną i przyrodniczą.
W oparciu o przygotowane gry i zabawy matematyczne przedszkolaki rozwijały umiejętności z różnych obszarów matematycznych. Podczas wspólnych zabaw dzieci doskonaliły m.in. orientację przestrzenną, wykonywały ćwiczenia rytmiczne – podejmowały próby układania prostych rytmów, rozwijały umiejętność liczenia, wykonywały ćwiczenia w zakresie klasyfikowania przedmiotów (obrazków).
Okazało się, że edukacja matematyczna może być przyjemna i może dawać wiele radości. Z wszystkimi zadaniami przedszkolaki wyśmienicie sobie poradziły – wielkie brawa i gratulacje!