DZIEŃ KUNDELKA

25 października przypada Dzień Kundelka. Święto to najprawdopodobniej zostało powołane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka z Warszawy. Powstało ono, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność oraz aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi.

Tego dnia razem z dziećmi rozmawialiśmy o tym jak opiekować się psami, w jaki sposób można poprawić losy wszystkich bezdomnych psów czekających na nowych właścicieli w schroniskach. W czasie zajęć dzieci wysłuchały krótkiej historii ,,Jak zostałem samotnym kundelkiem?”,bawiły się w różne zabawy np. układały puzzle z różnymi pieskami, rozwiązywały zagadki, segregowały miseczki dla piesków, itp. Przedszkolaki wspólnie wykonały piękną pracę plastyczną ,,Wesoły kundelek”.