Dzień Kubusia Puchatka

„-Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
-Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek: To mój ulubiony dzień”
Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne’a ma nawet swoje święto – Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzony jest 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza. Autor wykreował magiczny świat z takimi bohaterami jak pełni energii Królik i Tygrysek, spokojny i lękliwy Prosiaczek, mądra Sowa, opiekuńcza Kangurzyca czy pocieszny, choć wiecznie smutny osioł Kłapouchy.  Sympatyczni mieszkańcy Stumilowego Lasu podbili serca czytelników na całym świecie, dziś cała ta gromadka, z uwielbiającym miód Kubusiem na czele, są jednymi z najpopularniejszych bohaterów bajek. W dniu 18.01. w naszej grupie „pojawił” się sympatyczny miś. Dzieci układały puzzle z bohaterami ze Stumilowego Lasu. Podzieleni na 2 grupy grali w domino w memory. Nie zabrakło również opowiadań z książki „Przygody Kubusia Puchatka”. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało odznakę z wizerunkiem ulubionego bohatera.