Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodziliśmy 8 lutego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Grupa Wiewiórek przystąpiła do projektu Sieciaki.pl, jest to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajmy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci”.

Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, wyposażony w m.in. filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne. Wiewiórki pokonują misje w trakcie kursu e-learning Misja bezpieczny internet”. Dzięki kursowi dzieci poznają sieciakowe przygody, dowiadują się o niebezpiecznych sytuacjach, których mogą doświadczyć w internecie, a także uczą się skutecznych metod reagowania na zagrożenia w sieci.
Kurs zbudowany jest z 15 części (misji). Każda z nich – wprowadzenie, prywatność, zdjęcia w sieci, znajomości online, komunikacja i netykieta, cyberprzemoc, hejt, niebezpieczne treści, zabezpieczanie urządzeń, prawa autorskie, zakupy w sieci, nadmierne korzystanie z internetu, zgłaszanie niepokojących sytuacji – dotyczy innego tematu z zakresu bezpieczeństwa dzieci będących online.