CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM

Nasza grupa bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Wspólnie z rodzicami realizujemy pierwszy moduł projektu pt. „Czytamy razem z Małym Misiem”. Głównymi celami projektu jest m.in.:

• zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom,
  • uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka,
  • wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,
  • wprowadzenie dziecka w świat literatury,
  • budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną.

Wspólnie wybraliśmy grupową maskotkę – misia, którego dzieci nazwały Zdziś. W przedszkolu miś „zamieszkał” w kąciku czytelniczym i towarzyszy nam podczas codziennego czytania bajek, opowiadań i ciekawych przygód różnych bohaterów. Założyliśmy również przedszkolny dzienniczek Małego Misia, który odbywa czytelniczą wędrówkę po domach przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami wypełniają karty dzienniczka – wpisują tytuł i autora książeczki, opisują jej najciekawszy moment, rysują ilustracje, itp. Są już pierwsze efekty wspólnej pracy (zdjęcia poniżej). Dzieci razem z rodzicami wykonały śliczne i kolorowe obrazki.

W ramach misiowego projektu zapraszamy do naszego przedszkola wszystkich chętnych i „odważnych” rodziców aby przeczytali dzieciom wybraną przez siebie książeczkę. W minionym miesiącu gościła u nas Pani Elżbieta Nykiel – mama Mai, która przeczytała nam piękną i mądrą opowieść pt. „Nie bój się dziadku” (autor Paweł Pawlak).

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygód dzielnej i mądrej króliczki Stefci. Przedszkolaki w ramach podziękowania zaśpiewały Pani Eli piękną, jesienną piosenkę.

Zapraszamy Rodziców do wspólnego czytania.