20.11.2023 r. – NIEBIESKI MARSZ

Przedszkole Publiczne Nr 32 w Rzeszowie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
W tym roku przypada 34.rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia prawa. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.

W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły w ubraniach w kolorze niebieskim!!!