ZDROWE ODŻYWIANIE

Okres przedszkolny i szkolny to czas, kiedy dzieci intensywnie rozwijają się fizycznie i umysłowo. Prawidłowe żywienie dostarcza wszystkich niezbędnych składników do tego, aby dzieci rosły zdrowo i miały dużo energii. Może również korzystnie wpływać na ich zachowanie – poprawić zdolność zapamiętywania, zwiększyć koncentrację, czy polepszyć nastrój.

W trakcie warsztatów Zdrowe Odżywianie Sówki dowiedziały się dzieci, dlaczego warto próbować różnorodnych owoców i warzyw oraz dowiedziały się czemu warto po nie sięgać po nie wtedy, kiedy mają ochotę na coś słodkiego. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, które będą procentować przez całe późniejsze życie warto zacząć już w przedszkolu.