ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

W ramach realizowanego projektu ekologicznego – EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastyczno-technicznym pt. ,,Zabawka z odpadka”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ZABAWKI Z SUROWCÓW WTÓRNYCH (np.: butelki, korki, rolki, itp.)

Główne cele konkursu:

• promowanie wśród dzieci postaw ekologicznych oraz uwrażliwianie na konieczność dbania o środowisko naturalne,
  • pogłębianie wiedzy przedszkolaków na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych przedszkolaków,
  • rozbudzanie wyobraźni i fantazji.
  • wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno-technicznych,
  • poszerzanie współpracy między placówką przedszkolną a rodzicami.

Prace należy składać u nauczycieli poszczególnych grup w terminie do 30.04.2021r. Dla każdego dziecka przywidziana jest niespodzianka. Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej placówki.

Organizatorzy konkursu: Danuta Grabicka, Jolanta Kuźniar

Regulamin konkursu plastyczno-technicznego pt.: „Zabawka z odpadka”

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Przedszkole Publiczne Nr 32 w Rzeszowie. Konkurs realizowany jest w ramach projektuekologicznego – EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE.

1. Data i miejsce

Czas trwania konkursu: od 22.04.2021r. do 30.04.2021r.

Miejsce: Przedszkole Publiczne Nr 32 w Rzeszowie

3. Uczestnicy konkursu

Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z rodzicami.

3. Przedmiot konkursu

Przedmiotem konkursu jest wykonanie zabawki z surowców wtórnych (np.: butelki, korki, rolki, kartony, kubki itp.).

4. Cele konkursu:

• promowanie wśród dzieci postaw ekologicznych oraz uwrażliwianie na konieczność dbania o środowisko naturalne,

• rozbudzanie wyobraźni i fantazji,

• rozwijanie zdolności manualnych,

• wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno-technicznych,

• poszerzanie współpracy między placówką przedszkolną a rodzicami.

5. Warunki uczestnictwa w konkursie

• Zabawka może być wykonana w dowolnym rozmiarze.

• Zabawka powinna być bezpieczna dla dziecka.

• Każde dziecko może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.

• Zabawkę należy dostarczyć do placówki do nauczycieli poszczególnych grup. Każda praca powinna zawierać metryczkę z opisem: imię i nazwisko autora pracy, nazwę grupy.

• Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z oświadczeniem na wyrażenie zgody na publikację nagrodzonej pracy z podpisem imienia i nazwiska oraz nazwą grupy.

• Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć prac konkursowych na stronie internetowej przedszkola.

6. Przebieg i organizacja konkursu

• Zgłoszone prace na konkurs zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola.

• Rozstrzygnięcie konkursu: 07.05.2021r.

• Zorganizowanie wystawy pokonkursowej.

• Organizator konkursu zwraca prace konkursowe wykonawcom.

7. Oceny i nagrody

• Oceny prac dokona Komisja Konkursowa.

• Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie wymienionych kryteriów:

– wykorzystanie surowców wtórnych,

– pomysłowość,

– wrażenia estetyczne,

– bezpieczeństwo użytkowania.

• Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI WRAZ Z RODZICAMI DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Organizatorzy konkursu: Danuta Grabicka, Jolanta Kuźniar