KARTKI ŚWIĄTECZNE

Jednym ze zwyczajów związanym ze świętami Bożego Narodzenia jest świąteczna kartka. Zwyczaj wysyłania kartek świątecznych ma już ponad 170 lat. Jeszcze dziesięć lat temu miliony osób w Polsce wysyłało kartki świąteczne do swoich najbliższych. Trzeba było je wypisać, iść na pocztę, kupić znaczek i wrzucić do skrzynki. To wszystko, by dać znak rodzinie, że się o niej pamięta w tym pięknym okresie świąt. Dla wielu ludzi to już przeszłość. Obecnie większość społeczeństwa decyduje się składać życzenia bliskim za pośrednictwem SMS-ów, maili lub mediów społecznościowych. W związku z tym wzięliśmy udział w kampanii społecznej “Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której celem było zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Zamówiliśmy specjalną limitowaną wersję kartek świątecznych, autorstwa Joanny Kurowskiej. Część kartek została rozdana dzieciom do domu z prośbą o wysłanie ich z życzeniami do swoich bliskich i znajomych. Część została w przedszkolu, dzieci samodzielnie i pięknie ozdobiły kartki elementami związanymi z zimą i świętami. Ozdobione kartki zostały wysłane do różnych instytucji w Rzeszowie do m.in.: Komendy Straży Pożarnej, Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 6 Szpitalnego Oddziału Ratunkowego itp. Dzieci również przygotowały śliczne, kolorowe kartki świąteczne, które stanowiły piękną dekorację w przedszkolu, jak również kartki na których znalazły się życzenia świąteczne dla nich i najbliższych.