WARSZTATY ,,GIPSOWE FIGURKI”

W dniu 23.04.2021r. (piątek) dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach plastyczno-technicznych – Gipsowe odlewy.

Przedszkolaki podczas warsztatu poznały proces powstania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Łopatkami mieszały masę gipsową, nakładały do formy i wygładzały, by w każdej foremce był gips. Zapoznały się ze sposobem pozyskiwania gipsu, jego zastosowaniem w codziennym życiu, jak również poznały miejsca wydobywania minerału.

Dzieci w trakcie warsztatów przygotowały samodzielnie gipsowe ozdoby, które zabrały ze sobą do domu. Po całkowitym wyschnięciu, pięknie wymalowane gipsowe figurki będą stanowiły niepowtarzalną ozdobą dziecięcego pokoju.

Warsztaty gipsowe stanowiły atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej, która rozbudzała dziecięcą wyobraźnię, rozwijała sprawność manualną i pozwoliła rozwijać ich zdolności plastyczne.