ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Corocznie, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, zwany również Międzynarodowym Dniem Ziemi. Jest to najbardziej znane i najhuczniej obchodzone święto ekologicznie, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi pragną uświadomić wszystkim ludziom, jak ważna jest nasza planeta, jak cenna i piękna jest przyroda: lasy, łąki, parki. Pragną nam uświadomić i przypomnieć, że należy o nią dbać: oszczędzać wodę, prąd, segregować śmieci, nie palić traw, nie wycinać drzew.
Każdego roku, właśnie tego dnia, organizowane są rozmaite akcje, imprezy, wydarzenia, także w szkołach i przedszkolach, mające na celu zwrócić uwagę na globalne problemy Ziemi.
Sówki rozmawiały w tym dniu o właściwych, przyjaznych postawach wobec przyrody: roślin, zwierząt, całego środowiska.
Uświadomiliśmy sobie, że to my jesteśmy odpowiedzialni za naszą Planetę Ziemie, bo to my jesteśmy jej mieszkańcami. Od nas zależy jak będzie ona wyglądać. Troszczmy się o nią !