ROWEROWY MAJ 2024-III edycja w naszym Przedszkolu

Pragniemy poinformować, że nasze Przedszkole bierze udział w III edycji kampanii Rowerowy Maj.

RUSZAMY OD 6 MAJA 2024 r. – Dobrej i aktywnej zabawy dla wszystkich uczestników!!!

W maju w Rzeszowie rozpocznie się kampania Rowerowy Maj 2024, która jest największą tego typu akcją w Polsce promującą zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność oraz proekologiczne postawy wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą projektu jest Miasto Gdańsk, będące ogólnopolskim koordynatorem kampanii.

Z radością informujemy, że jako przedszkole promujące zdrowie, bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „ROWEROWY MAJ”.
Ma ona na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Kampania rozpoczyna się 6 maja i trwa do 29 maja.

Udział w akcji polega na aktywnym przejeździe dziecka do przedszkola, za który uznaje się przejazdy rowerem (również w foteliku rowerowym), hulajnogą (nieelektryczną!), na rolkach, wrotkach, deskorolce. Prosimy o zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w czasie przejazdów – sprawny rower, kask, przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Zachęcamy do licznego udziału w kampanii – ma ona charakter KONKURSU! Liczy się największa liczba aktywnych przejazdów dziecka. Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!