Ptasia stołówka – przedszkolaki, pamiętajcie, ptaki zimą dokarmiajcie!

Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że taka pomoc jest bardzo ważna w trudnych zimowych warunkach. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci postaw ekologicznych, poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.
Mamy nadzieję, że z naszych ,,ciasteczek” i do naszego karmnika zawitają różne ptaszki – sikorki, kosy, wróbelki, gołąbki i inni latający goście. Przedszkolaki będą przez okno obserwowały ptaki w karmniku i ich zachowania – sprawi im to wiele satysfakcji i radości. Będą do bardzo ciekawe obserwacje przyrodnicze.
Zapraszamy wszystkie chętne przedszkolaki, aby uzupełniały ziarnka w karmniku dla ptaków.