MALI OGRODNICY

W oczekiwaniu na przyjście wiosny rozpoczynają się prace w ogrodzie. W grupie Sówek powstał zielony kącik przyrody. Mali ogrodnicy dowiedzieli się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin – w teorii i w praktyce. Podjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej u przedszkolaków.

Dzieci zasiały owies, fasolę, posadziły cebulkę oraz różnego rodzaju kwiatki, o które będą dbać codziennie.  Hodowla roślin umożliwia dzieciom poznawanie jej budowy oraz  ich potrzeb. Przedszkolacy już od najmłodszych lat uczą się cierpliwości, sumienności, systematyczności, dokładności, czyli bycia dobrym obserwatorem przyrody. Teraz z niecierpliwością czekamy na nasze roślinki.