Konkurs plastyczno-techniczny pt.: „Zabawka z odpadka” – podsumowanie

W dniu 13.05.2021r. dobiegł końca konkurs pt. ,,Zabawka z odpadka” zrealizowany w ramach projektu ekologicznego – Ekokulturalne Przedszkole.

Głównymi celami konkursu było przede wszystkim promowanie wśród dzieci postaw ekologicznych i uwrażliwianie na konieczność dbania o środowisko naturalne, rozbudzanie wyobraźni i fantazji oraz poszerzanie współpracy między placówką przedszkolną a rodzicami.

Uczestnicy konkursu spisali się znakomicie! Dzieci razem z rodzicami wykonali bardzo pomysłowe, twórcze i estetyczne prace,  wykorzystując surowce wtórne: makulaturę, plastik, metal, drewno, sznurki, wełnę, itp.

Wszystkie dzieci zasłużyły na pochwałę i wyróżnienie, dlatego każdemu uczestnikowi wręczono sadzonkę kwiatka – aksamitkę, która ma przypominać dzieciom o codziennym dbaniu o naturalne środowisko oraz upominki i pamiątkowe dyplomy.

Ciekawe prace dzieci i rodziców można podziwiać na wystawie zorganizowanej w przedszkolnym holu i na stronie internetowej placówki.

Mamy nadzieję, że Wasze prace będą inspiracją dla innych dzieci do wykorzystywania surowców wtórnych, a stare opakowania, metalowe i plastikowe nakrętki,  gazety nie będą tylko zbędnymi odpadami, ale cennymi materiałami, z których przy odrobinie fantazji można wspólnie wyczarować ,,nowe” zabawki.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i aktywny udział w konkursie.