International Dot Day – Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Biedronek

„Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i  wspólnie się pobawić. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.”

15 września grupa Biedronek zapoznała się z filmową wersją książki. Był to bardzo dobry wstęp do rozmów o talentach każdego z dzieci. Dodatkowo wszystkie dzieci wykonały „zakropkowane” zadanie (rozwijanie umiejętności matematycznych oraz wprowadzenie do kodowania), a także wspólnie wykonały jesienne drzewo, wykorzystując do tego kolorowe kropki. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom, który zabrał ze sobą do domu.