HARFA „PANI ZIMY”

Dzieci z grupy V w ramach projektu ,,Ekokulturalne przedszkole” wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym pt. ,,Eko – instrument marzeń” zorganizowanym przez Przedszkole nr 74 im. Misia Uszatka w Poznaniu. Głównym zadaniem było wykonanie przez grupę przedszkolną przestrzennego instrumentu muzycznego dowolnymi technikami. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy i wykonały instrument muzyczny – harfę. Do wykonania pracy wykorzystaliśmy tektury, zużyte płyty CD, bibułę, koraliki, szyszki, żołędzie, patyczki laryngologiczne, itp.

Dzieci włożyły wiele wysiłku by powstało wspólne dzieło. Zdjęcie pracy zostało wysłane do organizatora konkursu. Trzymamy wszyscy kciuki i czekamy na wyniki.

Głównymi celem konkursu było:

• Rozbudzanie, poszerzanie zainteresowania dzieci muzyką.
  • Propagowanie ekologicznych działań plastyczno – technicznych (wykorzystywanie surowców wtórnych, pochodzących z recyklingu czy materiałów naturalnych).
  • Kształtowanie poczucia estetyki, rozwijanie ekspresji twórczej, wiary we własne możliwości, kreatywności oraz umiejętności plastyczno – technicznych dzieci.
  • Rozwijanie współpracy między przedszkolami z całej Polski.

.