DZIEŃ WODY

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” poznały proces obiegu wody w przyrodzie i dowiedziały się jak dużo jej jest na kuli ziemskiej. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych mieszkań. Utrwaliły wiadomości na temat wody: do czego jest potrzebna, kto jej potrzebuje i co należy robić, aby ją oszczędzać. Dzieci zadeklarowały, że będą zachęcały domowników do oszczędnego gospodarowania wodą poprzez zwracanie uwagi na umiejętne wykorzystanie jej podczas mycia naczyń, mycia zębów czy kąpieli. Na zakończenie wszyscy wykonali pracę plastyczną „Wesoła kropelka wody”.

Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać!