DZIEŃ PSZCZOŁY

Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” przedszkolaki podjęły działania w celu ich bliższego poznania, w związku z tym, że 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Na naszej planecie żyje około 20 tys. gatunków dziko żyjących pszczół. To bardzo pracowite i pożyteczne stworzenia. Do wyprodukowania 1 kg miodu, pszczoły muszą przysiąść około 4 miliony razy (!) na kwiatach lub liściach. Dzieci miały okazję obejrzeć strój pszczelarza, poznać budowę ula, przekonać się do czego służą ramki w ulu i poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku. Wyginięcie pszczół to realny problem, który może spowodować katastrofę. Jak możemy pomóc pszczołom? Najprostszym sposobem ochrony pszczół jest zakładanie w miastach kwietnych łąk, budowanie domków dla owadów czy sadzenie w swoich ogrodach roślin miododajnych.