DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 17.03.2021 roku obchodziliśmy święto królowej nauk – Dzień Matematyki.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 placówek z całej Polski. Organizatorzy zapraszają nie tylko uczniów ale również przedszkolaków do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

Rozwijając matematyczne kompetencje u dzieci staramy się im przekazywać, że matematyka towarzyszy nam każdego dnia, ukazujemy jej znaczenie w naszym codziennym życiu. Cały czas mamy do czynienia z liczbami, obliczeniami, cyframi.

Przygotowane na ten dzień ciekawe gry, zabawy, zagadki matematyczne miały na celu pokazać naszym wychowankom inną stronę tej nauki, przede wszystkim, że matematyka może być przyjemna, może dawać radość i zadowolenie z rozwiązanego zadania.