DZIEŃ LEGO

Międzynarodowy Dzień Lego obchodzony jest 28 stycznia, na cześć złożenia patentu na klocki Lego w 1985 roku. Ludzie świętują ten dzień na różne sposoby- wspólne budowanie z dziećmi, publikowanie zdjęć z klockami w mediach społecznościowych, udział w konkursach organizowanych przez różne firmy związane z Lego. Ci, którzy mają taką możliwość , mogą udać się do jednego z Legolandów, gdzie w dniu święta mogą z pewnością liczyć na różne atrakcje. Dla kolekcjonerów Międzynarodowy Dzień LEGO to najlepsza okazja, by kupić nowy zestaw po atrakcyjnej cenie, bowiem wiele sklepów z zabawkami przygotowuje na 28 stycznia ciekawe promocje. Można też zainwestować w kapcie, które chronią przed nadepnięciem na klocek Lego. Jak widać, duńska firma naprawdę dba o swoich klientów. 😊😊( https://bimkal.pl/kalendarz/miedzynarodowy-dzien-lego art. zaczerpnięty ze strony)

Nasza grupa Pszczółek również obchodziła ten dzień w przedszkolu, z uwagi na bezpieczeństwo naszych najmłodszych do zabawy udostępniłyśmy zestawy klocków LEGO DUPLO. Radość dzieci była nie do opisania, powstawały fantastyczne budowle( zamki, zagrody, pojazdy i wiele innych). Klocki Lego z pewnością rozwijają wyobraźnię i kreatywność naszych dzieci. W najbliższym czasie postaramy się powtórzyć ten dzień.