DZIEŃ KOTA

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990) i Polsce (od 2006 roku) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 roku z inicjatywy miesięcznika „Kot” i Cat Club Łódź.

Wojciech Albert Kurkowski, pomysłodawca obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem „Rasowce – Dachowcom”, podczas których zbierają dary na rzecz bezdomnych zwierząt.

Tego dnia dla przedszkolaków z grupy „Pszczółek” zorganizowaliśmy zabawy i quizy – dzieci miały okazję sprawdzić swoją zwinność w zabawie „Sprytne kocury”, a także swój „koci” słuch podczas rozpoznawanych dźwięków. Każdy uczestnik zabawy wykonał dla siebie maskę kociaka i otrzymał „Dyplom Kociego Przyjaciela”. „Pszczółkom” spodobała się również prezentacja, z której dowiedziały się czego potrzebuje kot, aby był zdrowy i szczęśliwy. Okazuje się, że wśród nas jest wielu kocich wielbicielu.