#challengeniebieskiemotyle2021

#challengeniebieskiemotyle2021 – „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”

Pod takim hasłem nauczycielki i wychowankowie- grupa Pszczółek z Przedszkola Publicznego Nr 32 w Rzeszowie przyłączyli się do wyzwania zainicjowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Celem akcji jest „poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom”.

Wyzwanie, to akcja upamiętniająca Światowy Dzień Autyzmu przypadający 2 kwietnia
i mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Choć coraz więcej wiemy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, wciąż jest jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii w tym zakresie. „Niewiadome” kwestie dotyczące autyzmu mogą wzbudzać lęk, niezrozumienie, rodzić sztywne, a często nawet niewłaściwe przekonania. Dlatego też Dzień Świadomości Autyzmu może być doskonałą okazją do pochylenia się nad problemami tych osób, zrozumienia ich, a także zbudowania pewności, że każdy z nas na swój sposób może im pomagać, chociażby poprzez akceptację oraz unikanie wykluczania osób ze spektrum autyzmu.

Razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie starajmy się tworzyć przyjemne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności.

Do tego wyzwania nominowała nas Pani Sylwia Adamus wraz ze swoimi Wychowankami z Przedszkola w Trzcianie. Serdecznie dziękujemy z nominacje i możliwość przyłączenia się do akcji😊. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ to niezwykle ważna i szlachetna inicjatywa.

My natomiast nominujemy:

  1. Gminne Przedszkole w Malawie Panie Magdalenę i Paulinę wraz z grupą Odkrywców.
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr12 w Rzeszowie na czele z Panią Małgorzatą i Panem Rafałem wraz klasą V.
  3. Przedszkole Publiczne na czele z Panią Jadwigą Bienia wraz z grupą IV.